Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
Головна » Статті » Женщина-мама » Я - мама!

Зустріч мам в підтримку грудного вигодовування

7 серпня, в суботу об 11.00, у сквері біля метро Мінська (вул. Тимошенко, 16) відбудеться зустріч мам майбутніх та нинішніх дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні.

 

підтримка ГВ Зустріч пройде в рамках щорічного всесвітнього тижня з підтримки грудного вигодовування, що в цьому році проходить з темою "Всього 10 кроків! Доброзичливий шлях до дитини!”

 

Контактна особа в Києві: Наталія Черненко, тел. 063-998-93-08

 

Також можна домовитись про фотографії з зустрічі та інтервю із консультантами по грудному вигодовуванню.

Отримати додаткову інформацію можна за адресою  redtata@yandex.ru

 

В программі заходу зустрічі і спілкування мам між собою, лекції із спеціалістами з грудного вигодовування в режимі „запитання-відповідь”, малюнок на повітряній кульці на тему „Що для мене грудне вигодовування”. Веселощі, мильні бульбашки та малюнки на асфальті.

 

Коли дитина народжується і приходить в цей великий та непізнаний світ, її єдиною опорою та підтримкою, її стержнем є мама, з якою вони були єдиним цілим 9 місяців вагітності.

 

Акція з підтримки грудного вигодовування проходить щорічно в пеший тиждень серпня і кожного року обирається своя тематика. Тематика цього рока обрана "Всього 10 кроків! Доброзичливий шлях до дитини!” і присвячена 20-ти річчю затвердження програми „10 кроків”, яку було створено спеціально для клінік та пологових будинків. Вона складається з 10-ти пунктів.

1. Мати Політику стосовно практики грудного вигодовування. Це, в деякому роді, філософія, відповідно до якої працюють всі співробітники даного лікувального закладу, будь то пологовий будинок або дитяча поліклініка. Починаючи від головного лікаря і закінчуючи молодим лаборантами, що тільки вступили на роботу, всі повинні «сповідувати» принципи цієї Політики.
2. Весь персонал цього лікувального закладу повинен оволодіти всіма необхідним навикам
и для здійснення цієї політики. Для цього постійно проводяться тренінги та семінари з питань грудного вигодовування.
3. Інформування вагітних жінок про переваги і методи грудного вигодовування.
4. Навчання матерів і надання допомоги на самих ранніх етапах початку грудного вигодовування, тобто протягом першої півгодини після пологів.
5. Показувати матерям, як годувати грудьми і як зберегти лактацію, навіть якщо вони повинні бути відокремлені від своїх дітей.
6. Виключення будь-якої іншої їжі або пиття у новонароджених, окрім грудного молока, за винятком випадків медичних показань.
7. Практикувати цілодобове спільне розміщення матері та новонародженого - дозволяти їм знаходиться в одній палаті.
8. Заохочувати грудне вигодовування на вимогу дитини.
9. Не давати новонародженим, які знаходяться на грудному вигодовуванні, ніяких штучних засобів, які імітують груди або заспокійливих.
10. Заохочувати створення груп підтримки грудного вигодовування і направляти матерів у ці групи після виписки з лікарні.

 

Головною метою дотримання цих пунктів є допомога молодій мамі налагодити грудне вигодовування одразу після народження. В залежності від дотримання цих пунктів, клініка/пологовий будинок отримує статус „Лікарня, доброзичлива до дитини”.

 

На даний момент, на жаль, в багатьох пологових будинках все менше дотримуються цієї програми і настав час про неї нагадати.

 

Налагодити ГВ - одне з найголовніших і першочергових завдань.
Що потрібно знати і за чим прослідкувати:
- перше прикладення дитини до грудей дуже важливе і по можливості має відбутися впродовж перших 2-х годин від народження, оскільки таким чином стерильний кишечник заселяється материнською флорою
- важливо, щоб дитина в перші дні мала необмежений доступ до грудей. Молозиво, яке виробляється в перші дні після пологів, виробляється в невеликій кількості, але воно дуже поживне (тому дитина насичується малою кількістю), а також має дуже добрий послаблюючий еффект, щоб кишківник дитини остаточно і легко очищався від меконію.
- в перші дні дуже небажано дитині давати щось, окрім грудного молока, щоб кишечна флора заселилася найкращим чином і щоб лактація встановлювалася в достатній кількості
- дуже важливо слідкувати за правильним прикладенням дитини до грудей - це вклад в здоров"я сосків мами, а також в легкість годування грудьми дитини в подальшому, в тому числі і в набір ваги нею
- велика чутливість сосків - стан нормальний, тут найкраща допомога - все те ж грудне молоко, яким після годування можна обмазувати сосок і давати висохнути під час "повітряної ванни".


Лише мама, що пройшла через налагодження грудного вигодовування (ГВ), може поділитися своїм вдалим чи не дуже досвідом і допомогти запобігти виникненню таких проблем у жінки, що лише готується стати мамою.

 

Важливі і необхідні знання допоможуть вагітній бути готовою після народження налагодити грудне вигодовування і бути спокійною і впевненою в собі.

Категорія: Я - мама! | Додав: RedTata (03.08.2010) | Автор: Черненко Наталія E W
Переглядів: 1551 | Теги: тиждень ГВ 2010, зустріч мам, підтримка грудного вигодовування | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше Чадо. Сайт о беременности, развитии и воспитании детей